Potkani Kocour Tosa inu Holubička Achatina reticulata Kitty

Obohacování prostředí

 

Na stránkách se usilovně pracuje :o)

Na těchto stránkách však velmi stručně naleznete co se dá s pejskem dělat, aby se Vám nenudil a pokud možno si neutvořil žádné stereotypní chování (například dlouhé hodiny vytí jakmile páníček odejde z domova).

Je třeba vycházet z přirozeného chování, jež lze nejlépe pozorovat na volně žijících vlcích. Málokdo má na toto pozorvání čas a náladu, tak se alespoň zamysleme, co takový vlk každý den dělá. Až třetinu dne (bez problémů více jak 50km) stopuje kořist, poté ji s parťáky ve své smečce odloví a relativně dlouho jí pojídá. Pak teprve následuje zasložený odpočinek, sociální interakce ve smečce, obrana teritoria, údržba srsti a podobně.

Psi na rozdíl od vlků žijí již velice dlouho po boku člověka. Posledních 14.000let tedy již není primárním úkolem lovit a putovat na dlouhé vzdálenosti, ale dělat doprovod člověku, lovit pro něj, zahřívat ho.. Také již nejí pouze maso čerstvě zabité kořisti, ale posledních mnoho set let, žije na zbytcích lidské potravy. A naučil se na nich žít i prospívat.

Klasický psí den by se tedy měl skládat v doprovázení člověka (na dluhých a stále různých procházkách), stopování (či čtení vzkazů od jiných pejsků a mapování dění ve svém okolí), lovu (klidně i míčků), přijímání potravy (a čím delší dobu tato činnost zabere, tím lépe) a v neposlední řadě sociálními interakcemi ve své psí smečce (pes jako velmi sociální zvíře by nikdy neměl být držen samostatně).

Potřebujete-li pohlídat, krmit či venčit Vaše mazlíčky, naučit je něčemu novému formou hry, vlastní webové stránky, prakticky jakýkoli databázový systém, kvalitní reklamu nebo prodat nemovitost, obraťte se na nás - děláme za pakatel. 724 676 844
Mapa stránek

Plzeňský fotograf