Potkani Kocour Tosa inu Holubička Achatina reticulata Kitty

Vzpomínáme

Vzpomínáme na naše milované potkánky, pevně věříme že se mají ve Věčné Spíži lépe než my všichni dohromady!!!


Na Jeepers, Nightmarku, Longina a dále na


Na Tantrum - Tantrumka byla máma genové rezervy a dožila se neuvěřitelných 3 let a 7 měsíců. Až do vysokého věku byla velmi vitální, krom zhoršení pohyblivosti zadních nožek byla naprosto bezproblémová. Naneštěstí si v kleci zahákla nožičku do mřízí a zlomila si tlapičku, jinak věřím že by s námi byla ještě mnohem déle..

 


Na Genovou rezervu - Genová byla holčička z našeho odchovu. Byla poměrně nenápadná, zcela nekonfliktní a milá potkanička. Narodila se 12.05.2011, bohužel jsme ji museli nechat utratit pro celkové ochrnutí (asi nádor hypofýzy :(


Na Vesuvka - Vesuvio van Rattenburg - náš minkový krasavec a táta několika vrhů usnul v požehnaném věku dne 21.9.2013 (*18.01.2011), takže mu do tří let příliš nezbývalo. Těšil se velmi dobrému zdraví, pouze jsme někde nabrali všenky a nákaza ho asi oslabila :( jinak to byl vitální, povahově dobrý a extra zdarvý klučík, jedinou známkou stáří byla ztráta osvalení zadních nožek.. Bude nám tu chybět.

 


Na Fightmyšku - Fightmyš od Pochmurného Kvíkala (mamka vrhů H a CH) zemřela zcela nečekaně po akutním srdečním selhání - celý záchvat jsme zahlédli a myšku museli po zvážení všech možností nechat na pohotovosti utratit. Narodila se 02.02.2011, dožila se tedy dvou a půl let, ale vzhledem k její do chvíle záchvatu senzančí kondici.. Fightmý byla po delší době opravdu myš nad myš a náš miláček..

 


Na Chavičku - Chavka, Pí od Pochmurného Kvíkala umřela velmi nečekaně 1.5.2013 (tedy se dožila jen jednoho roku a pár týdnů).. Příčinou bylo oslabení ze zápalu plic a následný zánět pobřišnice (i přes dvoje atb, avšak výsledek pitvy mluví za vše..). Chavka byla skvělá myšička a její nečekaná smrt pro nás byla smutným překvapením.


Na Panenku - Panenka k nám přišla z chovatelské stanice LMG´s bylo to nádherné, navíc mazlivé až hadrové zvířátko, ale přišli jsme o ní poměrně brzy kvůli chronickému zánětu dělohy :( nejspíše trval už od jejího roku (pro něž znovu nezbařezla popř potratila) a zvládla s ním žít až do dubna 2013 (*30.07.2011). Stýská se nám :´(


Na "Voříškovou" a "Zakysanou Smetanu" - obě holky byli zachráněny od uspávací injekce hodnými veterinářkami. Bohužel Voříškové se brzy vrátil nádor mléčné lišty a její obezita znesnadňovala jakoukoli léčbu a Smetánka umřela na nervový problém (nádor na hypofýze), i když bylo podezření i na selhávaní ledvin. Obě zemřeli během léta 2013, v pokročilejším věku.


Na Levandra - Levander je sice označením barvy, ale tomuto krásnému prckovi jméno už zůstalo.. Byl z německého hobby chovu a zemřel v necelém půl roce 4.10.2012


Na Bobulku - Bobulka u nás pobyla jen krátce, byla nalzenec z Fakultní nemocnice v Plzni. Byla to poměrně vzácná varieta, nejspíše utekla někomu z ramene. Byla ochočená a hrozně fajn, brzy se u ní ale projevilo autoimunitní onemocnění projevující se mnoha nekrózami po těle. Nakonec byla uspána, onemocnění (původně podezření na neštovice) bylo určeno pitvou.. Září 2012


Na Špagetku - Špagetka (původně Růženka), zachráněnec z laboratoře z chovu za bariérou umřela 8.11.2012 (narodila se nejspíše v lednu 2013).. Byla trochu ustrašená, přestože se používala jako pokusné zvíře nejspíše "jen" na vpichování injekcí (pro studenty veteriny) apod., tak snad si život u nás užila naplno i přes problémy s imunitou. Děkujeme jejím zachráncům za odvahu něco s utrácením zdravých laboráků něco dělat!

 


Na Jessabelle (Sunny Rat / D Šedá Eminence)  - Jessie nás opustila v létě 2012 (narodila se 13.03.2010).. K Jessince jsme přišli úplnou náhodou, chovatelka se "spletla" a jaksi nám dala jinou myšičku :) Jessku už jsme nevrátili, během pár dní nám přirostla k srdci.

 


Na Dřeváčka - Drievko Sunny Rat  - zemřel ve TŘECH LETECH a jednom měsíci 10.8.2012 (* 11.07.2009). Byl z megacolonového vrhu a tedy z tohoto vrhu mimča nebyla zařazena do chovu, ale vzhledem k úžasnému zdraví i povah linie (tento věk byl v linii spíše pravidlem než výjimkou) to opravdu zamrzí..

  


Na Marshalla - Marshall alias Chocolate Covered Marshmallows (Rats of Darkness) zemřel v nedožitých 3 letech (narodil se 21.06.2009). V pubertě se nás celkem nazlobil, poté, co se své spolubydlící a nakonec i mě pokusil sežrat, byl na kastraci a zbytek života strávil spokojeně v kleci s holkama - po kastraci senzační miláček a oblíbenec holek :)


Na Pentu - Pentagruel von Percy, naše silver krasavice umřela v březnu 2012 poté, co se objevilo několik nádorů na tlapce a v břišní dutině.. Mohla tu s námi být déle, byla to super myš, co se dožila jen roku a 3/4..

 


Na malou - malá, alias Jacky Frost Rats of Darkness umřela ve dvou a půl letech po vleklých problémech nervového systému. I přes úspěšnou léčbu se příznaky časem vrátili a myška již neměla sílu se s nemocí znovu poprat. Malá byla našel zlatíčko. Na odkazech najdete pár jejích fotek.


Na Duminku - Dum-dum umřela ve více jak třech letech po pokusu odoperovat veliký nádor pod tlapičkou. Krom nádoru byla až do konce plna života.. Duminka bude v našem kolektivu hrozně chybět :(  Zde nalezete více fotek.

obrazek

Na Zajíčka - v deseti měsících zemřel krasavec jménem Bebešin Zajíček. Příčinou bylo několik abscesů v ústní dutině a změny na srdíčku, bohužel jsem ho z vleklé nemoci nedokázali vykřesat :(  Více fotografií Zajíčka najdete zde.


Na Sundance - Sundance alias Déja Vu of Crazy House byla minimyška, která musela žít ze zdravotních důvodů sama. Majitelkou byla Alena Němcová: Sundance nás opustila po 27 měsících plných lumpáren, které nám prováděla s láskou. Sundance si zaslouží poděkování, za svou laskavou a mazlivou povahu, kteoru dokazovala světu, že potkani si zaslouží úctu a lásku lidí (a pomohla adoptovat pár potkanů).

obrazek

Na Entrušku - Entropie od Peggynky umřela 24.1.2011 v krásných dvou a třičtvtě letech (narodila se 13.5.2008). Myška byla osobnost, bojovná myška a skvělá maminka dvou vrhů. I přes spoustu zdravotních problémů byla vitální a načuřeně "s rukama v bok" až do náhlé smrti. Je nám po Entr moc moc smutno :o( Na odkazu najdete více fotek


Na Děsíka - Děsík, alias Úděs z TazMánie umřel v 13 měsících, prakticky bez příznaků onemocnění. Na pitvě byl zjištěn absces v pravé hemisféře :( Budeš nám chybět myšáčku. Tady je pár jeho fotek..


Na Deksamku - Deksam (přečtěte pozadu) je už dalším členem věčné spíže :o( museli jsme ji nechat utratit 15.11.2010 (narozena 12.04.2008) kvůli nádoru v bříšku (nejspíše nadledvinky). Deksam byla do puberty zakřiknutá myška, v pozdějším věku si to plně vynahradila, všude musela být první a nejrychleji :) Už je to skoro měsíc, a pořád ji v kleci hledám :o( zůstává po ní veliká mezera.. Fotky Deksamky na odkazu :o(


Na Evelínku - sestřičku Egalitky jsme museli nechat utratit měsíc po ní (v roce a půl věku). Linie byla zastavena, Entropie, maminka obou potkanek měla nádor na mléčné liště již v roce věku. Zde najdete více fotek.

 


Na Itaku - miminko, které u nás nepobylo ani 3 měsíce, zemřela v srpnu 2010, dle pitvy na zánět podbřišnice nezjistitelného původu :o(


Na Egalité - zemřela koncem srpna 2010 v nedožitém roce a půl na nádor na mozku :o( Pár jejích fotek najdete v albu.


Na Kontru - Kontrášek byla naše supermyš, až do svého pozdně babičkovského věku (utracena 20.06.2010 ve více jak 3 letech a 3 měsících!) velmi aktivní a kamarádská. Bohužel měla od 3 let několik nádorů, proto když se přidal zánět dýchacích cest, museli jsme ji nechat uspat :o( Zde několik fotek..


Na Kofolku - Kofča byla báječná, přátelská myška od naší Amigy - skvělá maminka a mazlivý táta se v ní nezapřeli. Umřela za dost nejasných okolností (dle pitvy pouze horší funkce jater) 1.dubna 2010 (2 a 3/4 roku) po týdnu na tekuté stravě :o( V albu je pár povedenějších fotek.


Na Algernon - naše velká láska, čokoládová zachráněnkyně "z lahve". Byla to báječná, tlusťoučká, dobrosrdečná potkanka, která se nezalekla nikdy ničeho, průzkum byl její druhé já a mazlení spojené s krádeží její nejoblíbenější aktivita. Hrozně nám chybí, umřela 4.1.2010 v krásných 3 letech.. Stejně nestačili. Její nejlepší kousek: střískala kocoura za jeho ukřivděný pohled, když mu kradla kosti z misky :o) Fotky naší krásné Algernonky zde.


Na Demoliční myš - Krásná, povahově skvěla aguťačka, správné torpédo a kápo v kleci. Umřela den po novém roce 2010 (narozena 20.08.2007) po komplikovaném zánětu zubního kořene :o( Demoliční myška má pár fotek.


Na Engine - Engi usnula 24.08.2009 v nedožitých dvou a půl letech po dlouhodobějších zdravotních problémech.  Vždy vycházela lépe s ostatními potkany než s námi, v kleci po ní zůstalo velké prázdno. Zde najdete pár fotek naší Engine.

 


Na Zakázaného Vstupa - Vstupík, alias Choper of Gremleen´s byl náš oranžový fuzzíček, paradoxně se stal nejmazlivějším až s jeho velkými zdravotními problémy (absces zubu téměř rok života), zemřel týden po vyléčení abscesu a zánětu močového měchýře na zápal plic, který kvůli oslabení chytnul od Tequilky :o( Zemřel ve stejný den jako ona, 06.08.2009 v necelých 2 a půl letech. Tady najdete pár fotek našeho zlatého fuzzíčka.

  


Na Tequilku - Tequilka byla nalezenec/zachráněnec z Olomouckých garáží (celý příběh v odkazu), kde se dlouhou dobu živila kaktusy, čímž si vysloužila své jméno. Byla to bezvadná, trpělivá myška, zamilovali si ji i holky z naší klece. Umřela na akutní zápal plic 06.08.2009 (v cca roce a půl, dvou letech), u nás až od poloviny března téhož roku :o( Pár povedenějších fotek najdete tady.


Na Issaye - Issík umřel 31.07.2009 (ve dvou a půl letech) těsně po smrti svých kamarádů z klece. Byl v té době již ochrnutý na zadní tlapky, ale stále podnikal průzkumy kdykoli se mu naskytla příležitost. Issay je dalším velkým myšákem (naše hadrová panenka, nejhodnější ze všech kluků) naší chs, nezapomenem na něj ani my, ani kocour, kterému Issík zatápěl při každé příležitosti.. Povedené fotky najdete zde.


Na Rock´n´Rolla - zemřel 21.07.2009 ve dvou letech. Byl to hodný, flegmatický myšák, v kleci naprosto bezkonfliktní. Fotky našeho myšáka zde.

 


Na Cyankála – Zemřel ve svých 20 měsících při několika zánětech. Zde naleznete pitevní zprávu. Povahově byl naprosto zlatý, stejně jako jeho sourozenci a rodiče. Jsem moc ráda že nám nakonec neplánovaně zůstal doma. Pár fotek.

obrazek obrazek

Na Comixe – Comix od Adélky odešel ve dvou a půl letech, ze dne na den, pravděpodobně na selhání orgánů/mrtvičku – pitvu provádět nebudeme. Byl povahově bezvadný, nikdy žádnou srandu nezkazil, miloval potkany i lidi. Byl to hrdý tatínek vrhu B. Celý život byl zdravý a úžasný průzkumník. Více fotek najdete na odkazu.

obrazek obrazek

Na Pohádku – Pohádka byla plzeňský nalezenec.. Jméno má podle příhody, díky které se k nám dostala, zde si o ní můžete přečíst. Doufám, že si život u nás užila, ještě jednou děkujeme lidem, díky nimž se k nám dostala. Nalezena byla 24.08.2007, zemřela 16.03.2009 v cca 2 a půl letech. Pár fotek najdete zde..

obrazek

Na Cipíska – Cipísek z Frencis byl náš nejstarší myšák s PP, zemřel 4.2.2009. Měl vrozenou vadu srdíčka, na kterou se přišlo na sonografickém vyšetření. Měsíc před smrtí byl odoperován nádor na krku. Byl pyšným tátou dvou vrhů. Vrhu A od Pochmurného Kvíkala a VP vrhu v chs FeeDee´s. Byl to úžasnej dobrák. Nevím jaké slovo by ho víc vystihovalo. Zde najdete více fotek.

obrazek obrazek

Na Cracka – Crack (z našeho odchovu) umřel na silný zápal plic 24.11.2008. Vrátil se nám jako kousavý samec, ale nikdy jsme s ním neměli žádné potíže, naopak byl skvělý až do konce :o( Více fotek najdete zde.

obrazek

Na Budíčka – Budulínek of X-rats umřel 5.11.2008 při operaci abscesu ve věku 20 měsíců. Absces mu začínal bránit v dýchání, narkózu nezvládl. Myšáček trpěl epilepsií. V životě měl radši lidi, než potkany – ty měl rád jen když jim mohl šéfovat. V dospělosti to byl velký bitkař a provokatér. V albu najdete několik foteček...

obrazek obrazek

na Borůvku – celým jménem Cacajao of Gremleens. Byla uspána 29.října 2008 (26 měsíců) pro rychlerostoucí nádor v bříšku (za život 3 nádory na mléčné liště první před druhými narozeninami). Povahově byla velice výjimečná. Jsem ráda že naším prvním potkánkem s PP byla právě Borůvka. Díky ní to všechno začalo a bude se nám hrozně stýskat.. Fotky naší platinové krásky.

obrazek obrazek

na Koktejlovou směs – byli jí 3 roky a kousek a umřela nám trochu nečekaně. Do posledního dne byla akční a vynahrazovala si svůj flegmatičtější život. Dokonce začla na stará kolena cestovat! Krtečku, máme Tě rádi na fotkách průřez jejím dlouhým životem.

obrazek obrazek

na Amigu (maminka vrhu C) – na této adrese najdete pár jejích fotek..
Grovik říká:Bude mi smutno, protože tohle byla myš z myšovitych. žádná lumpárna jí nebyla cizí a když zlobila tak důkladně. Už nás nebude v noci budit a je mi to moc líto.
Kitty říká: Vždycky se tu snažím ke každé myšce něco hezkého napsat, kdo Amigu znal, ví že to nepotřebuje, byla výjimečná.

obrazek obrazek

na Ďábelského Guláše – Guláš, alias Pacey alias Car the Morthy musel být dne 16.5.2008 uspán :o( Pitva prokázala nádor hypofízy. Gulášek žil rok a půl u mojí sestřičky a byl to ten největší klučík mazel kterého jsme měli tu čest poznat.

obrazek

na Jasmínku – krásné zverimexové třeštidlo.. Umřela po delším boji ve dvou letech. Moc nás to mrzí Jasmínko, promiň :o(
Tady je několik jejích fotek.. 

obrazek obrazek

na Carmen – v nedožitých třech letech umřela 30.11. stářím, nejspíš ve spánku. Až do posledního dne pro jídlo kradla lžičky a snědla cokoliv co jako jídlo vypadalo :o) Po celý její život byla prostě úžasná!!!
A pár fotek dokládající co bylo psáno: http://kvikal.grovik.net/galerie-61-carmen

obrazek obrazek obrazek

na Valentýnku – umřela 3.11.2007 v krásných 2,5 letech. I v tomto věku měla svých zlatých půl kila a neprojevovali se na ní žádné známky stáří. Krom rychle rostoucího nádoru na krku. Operaci nezvládla. Valentýnko jsi pro nás nezapomenutelná!!! Doufám že ještě někdy narazím na tak úžasného potkana jako jsi byla ty..
Tady je pár foteček.

obrazek obrazek obrazek

na Černého přeliva Švédský potkánek ze zverimexu, jednoho dne prostě usnul a už se nikdy neprobudil.. Odhadem mu bylo půl roku :o( Více fotek najdete zde.

obrazek

na Jolien Beris (maminka vrhu B) zemřela v nedožitých 10 měsících 4. 10. 07.. Umřela velmi nečekaně po prudkém hubnutí nejspíš na zápal plic.. Podrobnosti budou v pitevní zprávě uveřejněny na webu :o(
Pár povedenějších fotek najdete v albu.

obrazek

na Sardinku – zemřela 1. května 07, 2 dny před plánovanou oslavou jejích 3 narozenin.. Moc nám chybíš Sardinko!!! Více fotek Sardinky najdete zde.

obrazek

na Nutriční hodnotu – 28. prosince 06 nám umřela Nutriční Hodnota :o( Vždycky se nejvíc prala o dobroty a nakonec umřela protože přestala jíst.. Hnusná ironie :o( (Grovik)

obrazek

na Elišku – dumbíšek co měl opravdu za ušima.. Neznám větší zlodějku :o) Byla úžasný mazel, ale nenáviděla ostatní potkany. Více fotek Elišky. (Kitty)

obrazek obrazek

na Julinku – potvůrka co se nazlobila a naprováděla lumpáren, nebylo místo kde by nebyla kam by nespadla a do kterého by nekousla (Grovik)

obrazek

na Viktorku – myška ze zoologické zahrady, protrpěla si spoustu zranění od Elišky a nakonec zemřela při operaci nádoru na operačním stole :o( Zde najdete více fotek Vikorky. (Kitty)

obrazek

na Emilku – narozená jako šedomodrý potkan, dožila se zcela bílého kožíšku (Grovik)

obrazek

na Princeznu a Amálku – obě ze zverimexu, ubě zemřely ještě malinké. Princezna byla plná života, ale ještě ve třech měsících měla velikost asi jako myš, chřadla a museli jsme ji nechat uspat. Více fotek Princezny najdete zde. Amálku jsem si přinesla nemocnou (Kitty)

obrazek obrazek

na Elvírku – nejvěrnější kamarádka Elzičky, společně ukradly na co pomyslely (Grovik)

obrazek

na Mikiho – díky němu jsem začala s chovem potkanů. Byl prvním reprezentatnem tohoto druhu u mě doma a dělal všem potkanům čest!! Zde najdete více fotek. (Kitty)

obrazek

a v neposlední řadě na Elzičku – mazanou potkanku která se odvděčila za hodného páníčka dlouhým promazleným životem… (umřela v nedožitých 4 letech) (Grovik)

obrazek

 

Potřebujete-li pohlídat, krmit či venčit Vaše mazlíčky, naučit je něčemu novému formou hry, vlastní webové stránky, prakticky jakýkoli databázový systém, kvalitní reklamu nebo prodat nemovitost, obraťte se na nás - děláme za pakatel. 724 676 844
Mapa stránek

Plzeňský fotograf